Fotografija i Slikarstvo

Grace

Grace

Postao/la sajlent » 06 svi 2015 14:01

Iris Grace
Petogodishnja djevojcica s autizmom slika nevjerovatna djela..

slika

Iris Grace sa svijetom komunicira kroz svoju umjetnost – ova petogodišnja djevojčica slika nevjerovatne radove koji bi mogli krasiti bilo koju umjetničku galeriju..

Grace ima autizam, poremećaj koji utječe na to kako osoba doživljava svijet oko sebe; ovo stanje se reflektira kroz socijalnu interakciju i način na koji osoba komunicira sa okolinom.

Grace su autizam dijagnosticirali 2011. godine, a slikanje je odabrala kao dio svoje terapije. Njeni roditelji Arabella Carter-Johnson i Peter-Jon Halmshaw su vrlo brzo otkrili njen nevjerovatni dar, primijetivši kako malena ima talenat za slikanje kao rijetko koje dijete njenih godina.

slika

"Nevjerovatno dobro razumije boje, te način na koji se one slažu zajedno. Tako je uzbuđena kad izvadim opremu za slikanje", kaže je njezina majka, kojoj je cilj da umjetničkim radovima svoje kćerke podigne svijest o autizmu i oboljelima od ovog poremećaja koja trenutno pogađa oko 100.000 djece u Velikoj Britaniji, a broj svakodnevno raste.

"Kad ste roditelj djeteta s autizmom, svakodnevno pokušavate na bilo koji način pronaći ključ kako biste barem malo zavirili u taj svijet. Za mene, Irisina ljubav prema slikanju je upravo to – taj magični ključ kojim mi ona dopušta da uđem u njen svijet", kaže njena majka.

http://www.klix.ba/magazin/zanimljivost ... /140930019
sajlent

Re: Grace

Postao/la Aguarupella » 07 svi 2015 13:58

Grace bojenjem aranžira buket svog života.
Pronašla je smiao, što nama 'normalnim' ne polazi za rukom ni crtanjem a ni življenjem.
Jedino to je i može zaštititi od nas.
"Smijem ja sve što dolikuje čovjeku
Ko smije više od toga nije čovjek."

slika
Aguarupella

Postao/la sajlent » 11 svi 2015 23:41

jedno filozofsko.. kako nazvat taj stil, pravac.?! :mrgreen:
sajlent

Postao/la Aguarupella » 13 svi 2015 20:54

sajlent je napisao/la:jedno filozofsko.. kako nazvat taj stil, pravac.?! :mrgreen:

I opet bi mi 'normalni' da se mješamo u sve, da uramimo, uokvirimo, obilježimo... :mrgreen:

slika
Aguarupella

Postao/la sajlent » 13 svi 2015 21:11

Aguarupella je napisao/la:I opet bi mi 'normalni' da se mješamo u sve, da uramimo, uokvirimo, obilježimo... :mrgreen:

kokosh ili jaje.?! :lol:
sajlent

Postao/la Aguarupella » 13 svi 2015 21:22

sajlent je napisao/la:
Aguarupella je napisao/la:I opet bi mi 'normalni' da se mješamo u sve, da uramimo, uokvirimo, obilježimo... :mrgreen:

kokosh ili jaje.?! :lol:

Pile. :mrgreen:

slika
Aguarupella

Postao/la okana » 29 kol 2015 18:17

sajlent je napisao/la:Iris Grace
Petogodishnja djevojcica s autizmom slika nevjerovatna djela..

slika

Iris Grace sa svijetom komunicira kroz svoju umjetnost – ova petogodišnja djevojčica slika nevjerovatne radove koji bi mogli krasiti bilo koju umjetničku galeriju..

Grace ima autizam, poremećaj koji utječe na to kako osoba doživljava svijet oko sebe; ovo stanje se reflektira kroz socijalnu interakciju i način na koji osoba komunicira sa okolinom.

Grace su autizam dijagnosticirali 2011. godine, a slikanje je odabrala kao dio svoje terapije. Njeni roditelji Arabella Carter-Johnson i Peter-Jon Halmshaw su vrlo brzo otkrili njen nevjerovatni dar, primijetivši kako malena ima talenat za slikanje kao rijetko koje dijete njenih godina.

slika

"Nevjerovatno dobro razumije boje, te način na koji se one slažu zajedno. Tako je uzbuđena kad izvadim opremu za slikanje", kaže je njezina majka, kojoj je cilj da umjetničkim radovima svoje kćerke podigne svijest o autizmu i oboljelima od ovog poremećaja koja trenutno pogađa oko 100.000 djece u Velikoj Britaniji, a broj svakodnevno raste.

"Kad ste roditelj djeteta s autizmom, svakodnevno pokušavate na bilo koji način pronaći ključ kako biste barem malo zavirili u taj svijet. Za mene, Irisina ljubav prema slikanju je upravo to – taj magični ključ kojim mi ona dopušta da uđem u njen svijet", kaže njena majka.

http://www.klix.ba/magazin/zanimljivost ... /140930019

Mala je fenomen od dijeteta predivno ----jos kad mi kazu da se to ne rodi s talentom :D
Lako je biti sretan kad se sjecas samo sretnih dana
okana

Natrag na Fotografija i Slikarstvo